Ile zarabia Cristiano Ronaldo?

54 sec read

Ile zarabia Ronaldo?

Cristiano Ronaldo otrzymał niezwykle atrakcyjną ofertę od klubu Al-Nassr w Arabii Saudyjskiej. Pensja Portugalczyka jest tak wysoka, że przewyższa to, co do tej pory zarabiali piłkarze gracze na całym świecie. Za jeden dzień pracy Ronaldo może kupić dom w prestiżowej lokalizacji, np. Sopocie lub Bałtyku i wybrać sobie nowe bardzo drogie auto. Przeczytaj artykuł i sprawdź, ile zarabia Cristiano Ronaldo!

Pensja Cristiano Ronaldo – styczeń 2023

Po zakończonym w Katarze mundialu, tuż przed 38. urodzinami Ronaldo podjął decyzję o rezygnacji z poważnego futbolu i przystał na ofertę Al-Nassr, saudyjskiego klubu. Umowa obejmuje pięcioletni okres od czerwca 2020 roku do czerwca 2025 roku. Portugalczyk otrzyma rekordowe dla siebie 200 milionów euro za pojedynczy sezon – co w przeliczeniu na polską walutę stanowi blisko miliard złotych. Jeśli więc wypełni kontrakt to na jego konto trafi suma ponad 2 miliardów złotych (500 mln euro).

→→→ Czytaj też: Ile zarabia Lewandowski?

Wystarczy, aby piłkarz pracował zaledwie sekundę, a już będzie go stać na czteropak dobrego piwa. W ciągu minuty może sobie pozwolić na nowe buty i kurtkę, a w ciągu godziny na używany SUV. Za jeden dzień pracy można postawić dom w Polsce. Reszta pensji wystarczy na wykończenie domu, luksusowe wakacje i bogate wesele.

Zarobki Ronaldo w klubie Al-Nassr wynoszą:

  • 200 mln euro na rok,
  • 16,7 mln euro na miesiąc,
  • 3,85 mln euro na tydzień,
  • 548 tys. euro na dzień,,
  • 22,8 tys. euro na godzinę,
  • 386 euro na minutę,
  • 6 euro na sekundę.

→→→ Może Cię zainteresować: Ile zarabia Messi?

Ile trwa mecz w piłce nożnej? 

chozpn
2 min czytania

Największe stadiony świata

chozpn
51 sec read

Największy stadion w Europie

chozpn
1 min czytania