Ile zarabia Messi

1 min czytania

Leo Messi od wielu lat jest uważany za jednego z dwóch najlepszych piłkarzy na świecie i do tej pory wielokrotnie podkreślano, jak ogromne pieniądze Argentyńczyk zarabiał przez lata gry dla FC Barcelony. Jakiś czas temu poinformował on o swojej decyzji o odejściu z drużyny, co wiązało się między innymi z wysokością pensji, jednak co ciekawe, w PSG jego zarobki są niższe niż kiedykolwiek. Sprawdź, ile zarabia Lionel Messi!

Ile Leo Messi zarobi w PSG?

Suma, która wpłynie na konto Messiego w ciągu najbliższych lat, będzie zdecydowanie mniejsza niż dotychczas. Wbrew obiegowej opinii jego zarobki w PSG będą bowiem znacznie niższe niż te, do których przywykliśmy. Łącznie z bonusami można szacować, że Messi otrzyma w tym sezonie około 40 milionów dolarów. Mimo to suma ta jest nadal dużo większa od pensji Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium.

→→→ Sprawdź: Ile zarabia Lewandowski?

Aby lepiej zobrazować tę sumę pieniędzy, możemy powiedzieć, że odpowiada ona około:

  • 154 mln zł na rok,
  • 13 mln zł na miesiąc,
  • 3.2 mln zł na tydzień,
  • 460 tysięcy zł na dzień,
  • 19 tysięcy złotych na godzinę,
  • 318 złotych na minutę,
  • 5 złotych na sekundę.

Ile Leo Messi zarabiał w FC Barcelonie?

Dla Leo Messiego ostatni rok w Barcelonie był pod względem finansowym najbardziej owocny w całej karierze. W 2020 roku z tytułu swoich występów w hiszpańskim klubie otrzymał aż 72 miliony dolarów, co stanowi zdecydowanie większą kwotę niż w innych okresach obowiązywania kontraktu. Aby przedłużyć go na kolejne lata, Barcelona musiałaby przeznaczyć ponad 250 milionów dolarów.

→→→ Może Cię zainteresować: Ile zarabia Cristiano Ronaldo?

Kontrakty reklamowe Leo Messiego

Lionel Messi jest rozpoznawalny niemalże na całym świecie, czyniąc go idealnym ambasadorem wielu marek. Szacuje się, że Argentyńczyk podpisał kontrakty z takimi markami jak Adidas, Gatorade i Pepsi, a każdy z nich przynosi mu ok. 30 milionów dolarów rocznie. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że kwoty te będą mogły jeszcze wzrosnąć!

Pozycje piłkarskie 

chozpn
5 min czytania

Formacje piłkarskie 

chozpn
7 min czytania