Ile zarabia trener piłki nożnej?

2 min czytania

młody trener rozmawia z zawodnikami przed meczem

Jeden z najwyżej opłacanych trenerów piłkarskich na świecie to Diego Simeone. Obecnie zarabia on ponad 43 milionów euro rocznie, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych coachów w dzisiejszych czasach. Znany ze swojego skutecznego podejścia do treningu Jurgen Klopp doceniły też kluby futbolowe i w uznaniu jego umiejętności oraz osiągnięć wprowadziły go do czołowych pozycji pod względem kontraktowych pensji szkoleniowców. Inni trenerzy, tacy jak Pep Guardiola, Diego Simeone, Carlo Ancelotti czy Massimiliano Allegri również mogą pochwalić się bogatym portfelem finansowym. Zarobki coachów szacuje się obecnie na 8-10 milionów euro rocznie, chociaż najlepsi z nich są w stanie zarobić nawet 20 milionów euro lub więcej każdego roku.

Ile zarabia trener ekstraklasy? 

Polscy szkoleniowcy oferują swoje usługi w stosunkowo atrakcyjnych finansowo warunkach. Płace trenerów zależą od klasy rozgrywkowej, budżetu klubu i osiągnięć. W Ekstraklasie najmniejsze zarobki odnotowuje się w drużynach, które dopiero co awansowały do najwyższej ligi – tamtejsi szkoleniowcy dostają od 10 do 20 tysięcy złotych miesięcznie. Średnia pensja całego grona trenerów mieści się w przedziale 30-50 tys. za miesiąc, natomiast najlepsze placówki mogą oferować do 150 tys. Każdy sezon oznacza więc dla szkoleniowca ponad pięćset tysięcy złotych na konto.

Ile zarabiają trenerzy na świecie? 

Od lat najlepiej zarabiającymi trenerami na świecie są ci, którzy znaleźli sukces w swojej dziedzinie. Do ich grona należą słynne postacie ze świata sportu, jak i ludzie biznesu. Chociaż w mediach pojawia się wiele informacji dotyczących tych tematów, aby uzyskać dokładne i adekwatne dane, korzystaliśmy z informacji zawartyhch w serwisie GlobeHour.com. Dzięki temu można ustalić dokładną kwotę wynagrodzenia brutto, otrzymywaną przez poszczególnych trenerów.

Diego Simeone zarabia 43 miliony euro rocznie 

Diego Simeone, trener Atletico Madryt, zasługuje na szczególną uwagę w tym zestawieniu. Zdołał on bowiem dowieść swojej wartości, budując drużynę, która skutecznie rywalizowała z topowymi klubami Hiszpanii, czego efektem były dwukrotne triumfy w La Liga. Argentyńczyk otrzymuje imponujące wynagrodzenie – jego roczny dochód sięga aż 43 milionów euro. Jest to kwota nieosiągalna dla wielu zawodników, ale przy porównaniu ze stawkami oferowanymi innym menedżerom, można śmiało powiedzieć, że Simeone odnosi sukcesy na boisku i poza nim. Jego dochody mogą być dziś powodem do pozazdroszczenia dla innych trenerów. 

Pep Guardiola zarabia 23 miliony euro rocznie 

Pep Guardiola jest uważany za wybitnego trenera piłki nożnej, który miał ogromny wpływ na futbolową scenę przez ostatnie 15 lat. Jego największe sukcesy można odnotować podczas gdy prowadził drużynę FC Barcelona, Bayern Monachium oraz obecnie Manchester City. Guardiola był czynnikiem napędowym gwarantującym wiele trofeów tym trzem klubom, a jego świetna postawa nie pozostaje bez rewanżu – Hiszpan otrzymał ofertę zarobkową wartą 23 milionów euro rocznie i został zapewniony kontraktem do 2023 roku. Wraz ze swoją reputacją jako utytułowanego trenera obejmującego stanowiska w różnych ligach, Guardiola może spodziewać się większych zarobków ze strony Manchesteru City lub zdecydować się na opuszczenie projektu i dołaczenie do innego klubu aby dalej rozbudzać swoje futbolowe mistrzostwa.

Jurgen Klopp zarabia 17 milionów euro rocznie 

Jurgen Klopp zasługuje na swoje miejsce wśród najlepiej zarabiających trenerów. W ciągu kilku lat diametralnie odmienił losy Liverpoolu, czyniąc z niego jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Przybyłym na Anfield przywrócił dawny blask poprzez trzykrotny awans do TOP 4, tytuł mistrza Anglii i triumf w Lidze Mistrzów. Nic dziwnego, że kontrakt Jurgena Kloppa ważny jest aż do końca sezonu 2024/2025 i oferuje mu 17 milionów euro rocznego wynagrodzenia. Nie ma się co dziwić, że fani The Reds liczą na możliwość przedłużenia kontraktu tego wybitnego trenera.

Max Allegri zarabia 13 milionów euro rocznie 

Max Allegri po wielu miesiącach namysłu postanowił powrócić do Juventusu, gdzie niegdyś przez pięć lat odniósł sukcesy. Niestety, aktualnie sytuacja jest diametralnie inna – włoski klub zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli Serie A i traci do lidera sporą stratę punktową. Mimo to, umowa trenera z Juvem prezentuje się imponująco – Allegri otrzyma 13 milionów euro rocznie! Jest to bez wątpienia najlepiej opłacany menadżer w całej lidze.

Sprawdź inne teksty o trenerach piłkarskich:

Jak zostać trenerem piłkarskim

Uprawnienia UEFA A

UprawnieniaUEFA  B

Pozycje piłkarskie 

chozpn
5 min czytania

Formacje piłkarskie 

chozpn
7 min czytania