Ile zarabiają piłkarze Legii? 

43 sec read

Stołeczny klub Warszawy to duma miasta. Choć od kilku sezonów Legia zmaga się z niemałym zadłużeniem, jej piłkarze nie mogą narzekać na niskie pensje. W czołówce najwyższych wynagrodzeń plasuje się dwójka polskich zawodników. Przeczytaj artykuł i sprawdź, ile zarabiają piłkarze Legii!

Zarobki piłkarzy Legii Warszawa

Stan faktyczny zarobków piłkarzy PKO Ekstraklasy może odbiegać od przedstawionego, gdyż są one nie do końca transparente. Szacunkowo jednak twierdzi się, że aż pięciu legionistów uzyskuje pensję o wartości ponad miliona złotych na rok! Co więcej, siedemnastu zawodników otrzymuje około pół miliona złotych lub więcej pensji rocznie.

→→→ Sprawdź też: Ile zarabia Lewandowski?

Oszczędności w klubie ze stolicy

Raport finansowy firmy Deloitte na temat przychodów drużyn z PKO Ekstraklasy od lat Legia kończy na pierwszym miejscu. W sezonie 2021/2022 była to kwota 155,18 miliona zł.

Jednak w obecnym sezonie, ze względu na zakończenie poprzedniej edycji rozgrywek krajowych na 10. miejscu, władze klubu stawiają na spore oszczędności. Można było to dostrzec chociażby w przeprowadzonych transferach – zimowe okno transferowe to jedynie sprzedaż zawodników.