Piotr Zieliński – zarobki 

55 sec read

Piotr Zieliński to jeden z reprezentantów polskiej kadry narodowej, a zarazem piłkarz drużyny z Neapolu. Systematycznie udowadnia tam swój talent sportowy, co przysporzyło mu zaufania kibiców klubu oraz jego władz. Sprawdź, jakie zarobki we Włoszech osiąga Piotr Zieliński!

Zarobki Piotra Zielińskiego w Napoli

Zieliński to wychowanek Orła Ząbkowice Śląskie, który od 2016 roku występuje dla drużyny spod Wezuwiusza. Ten sezon obrońca zaliczył do jednego z najlepszych we Włoszech, regularnie pokazując swoje umiejętności i zdobywając uznanie fanów. Umowa piłkarza obowiązuje do połowy czerwca 2024 roku i gwarantuje mu wynagrodzenie na poziomie blisko 4,5 mln euro brutto, co stawia go na podobnym poziomie jak Victor Osimhen, Hirving Lozano lub Giacomo Rapadori.

→→→ Sprawdź: Ile zarabia Lewandowski?

Zieliński z niższymi zarobkami?

W ostatnim czasie media informowały, że władze klubu z Neapolu przygotowują się do zaoferowania polskiemu pomocnikowi nowej umowy, która przyniosłaby mu spory wzrost jego pensji. Dotychczas obowiązujący kontrakt umożliwiałby mu grę dla Napoli do końca czerwca 2024 roku. Jednak niedawno doszło do zmian i oferta umowy została cofnięta.

Według informacji uzyskanych z „La Gazzetta dello Sport”, klub oferuje Piotrowi Zielińskiemu nową umowę, ale jednocześnie obniżając mu wynagrodzenie. Obecnie Polak zarabia nieco ponad cztery miliony euro rocznie, jednak w ramach przedłożonej mu oferty jego zarobki miałyby spaść do 3,5 miliona euro na sezon→→→ Czytaj też: Ile zarabiają piłkarze?.

Pozycje piłkarskie 

chozpn
5 min czytania

Formacje piłkarskie 

chozpn
7 min czytania